Google play store’ye nasıl dosya atılır

0
42
Google play store’ye nasıl dosya atılır - kernelblog

Öncelikle bir play console hesabınızın olduğunu var sayıyorum . Eğer yoksa BURADAN 25 dolar ücretle yeni bir hesap oluşturabilirsiniz .

1.AŞAMA

Hesabımızı açıp sayfaya girdiğimizde bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılar

Açılan sekmede başlığa oyunumuzun ismini giriyoruz . Ve daha sonrasında uygulamamızın iç ayarları karşımıza geliyor . Buradaki boşlukları uygulamanıza göre doldurmanız gerekiyor .

Kısa Açıklama : Oyun play store’da gözükürken altındaki kısa yazıdır.

Tam Açıklama : Kısa açıklamanın aksine başta gözükmez devamını göster dediğiniz anda gözükür .

2.AŞAMA

Biraz daha aşağı indiğinizde grafik öğeler yazısı gelir burası hakkında açıklanacak fazla bir şey yok tablette ve telefonda gözükecek şekilde ayrı ayrı oyuna görüntüler ekliyorsunuz . Sonrasında biraz daha aşağıdan kategorinizi seçtikten sonra en aşağıdan taslağı kaydediyorsunuz . Şimdi sıra geldi apk yı yüklemeye sol sekmeden “Uygulama Sürümleri” kısmını seçiyoruz ve 3.aşamaya geçiş yapalım .

3.AŞAMA

Uygulama sürümleri sekmesindeyken “Üretim kanalı” panelinden “Yönet” butonuna basıyoruz . Açılan pencerede sürüm oluştur diyoruz burada sürümden kastettiğimiz v0.1 , v0.2 gibi şeylerdir . apk dosyamızı yükledikten sonra aşağıdaki boşlukları da doldurup incele butonuna basıyoruz . Artık son aşamalara gelmiş bulunmaktayız . 4.aşama olarak içerik derecelendirme yapacağız ve daha sonrasında oyunumuzu yayınlayacağız .

4.AŞAMA

Sol kısımdan “içerik derecelendirme” ye basıyoruz . Açılan sekmeden formu doldurup kaydedip çıkıyoruz . Daha sonrasında tekrardan mağaza girişine girip en alt sağdan oyunumuzu yayınlayabiliriz . Not: Oyunun durumunda “Yayınlanmak üzere beklemededir ” diyor ise yaklaşık 4 ile 24 saat arasında uygulamanız yayında olacaktır .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz