KB-VULN

Selamlar! KernelBlog ekibi olarak neden bizimde bir Vulnerable makinemiz yok dedik. Haliyle KB-VULN zafiyetli makinesini çıkardık. Seviye olarak orta diyebileceğimiz bu makinenin size farklı bir bakış açısı kazandıracağına eminiz. Çözümü kısa ama eğlenceli olan bu makine bizim ilk makinemiz olduğundan bazı eksik yönleri olabilir. Çıkarmayı düşündüğümüz diğer VM’lerde daha iyisini yapacağımızdan şüpheniz olmasın. İyi eğlenceler!

KB-VULN İçerisinde Neler Var?

Ftp,ssh ve http üzerinden ilerleyeceğiniz bu makinede en önemlisi ENUMERATION!

Makineyi çözerken aceleci davranmayın. Çözüm için ilgili servislere daha dikkatli bakmanızı öneririz. Özellikle bu makine sizin dikkatinizi ölçecek türden. Hak yükseltme aşamasında bulduğunuz ipucundan yararlanın.

Uyarı!

KB-VULN zafiyetli bir VM olduğundan dolayı kuracağınız lab ortamının izole olmasına ve kurumsal bir ağda dikkatli davranılmasına önem gösteriniz.Karşılaştığınız herhangi bir veri ihlalinden Kernelblog ve ekibi sorumlu tutulamaz.

KB-VULN İndirme Bağlantıları

MD5:F023C88AC8F924E1796BCC56B8A59D41
SHA1:FCA02F0A713F2C1B920AA0FD83213814BC51C3D7

Zafiyetli makine kurulum yazısı.

Write-up

KB-VULN hakkında yazdığınız yazıları bizimle paylaşmak isterseniz makine@kernelblog.org adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yazılarınıza bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

İsimYazı
Abdulkadir KayaKB-Vuln Writeup
Süha ArslanKB-VULN1 Makine Çözümü
F. MasoodKB-VULN: 1 ~ VulnHub – Walk through
Mehmet AktaşVULNHUB KB VULN:1 Makinası Write Up