Ophcrack: Windows 7/Vista/XP Oturum Şifresi Kırma Aracı

0
212

Ophcrack, rainbow (gökkuşağı) tabloları aracılığıyla Lan Manager karmalarını kullanarak Windows oturum açma şifrelerini kıran ücretsiz bir açık kaynaklı programdır. Program, doğrudan Windows’un SAM dosyalarından döküm alma dahil olmak üzere çeşitli biçimlerden karmaları içe aktarma yeteneğini içerir.

Lan Manager hash’leri için Rainbow tabloları geliştiriciler tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Ophcrack varsayılan olarak, yalnızca alfasayısal karakterler kullanarak 14 karakterden uzun olmayan parolaları kırmasına olanak tanıyan tablolarla paketlenmiştir. Ücretsiz olarak indirilebilir dört Windows XP tablosu ve dört Windows Vista tablosu vardır.

Ophcrack, bir Windows sisteminden şifrelerin alınmasını, şifresinin çözülmesini ve kırılmasını otomatikleştiren Live CD dağıtımları olarak da mevcuttur. Windows XP ve daha önceki sürümler için bir Live CD dağıtımı ve ayrıca Windows Vista ve Windows 7 için başka bir dağıtım mevcuttur. Ophcrack’in Live CD dağıtımları SliTaz GNU/Linux ile oluşturulmuştur.


Ophcrack İndir


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz