Acunetix WVS

0
49

Acunetix Web Vulnerability Scanner Nedir

Bilinen bazı website açıklarını Acunetix Web Vulnerability Scanner programı içerisinde bulunduruyor. Açıkları sizin belirttiğiniz site üzerinde deneyerek bulunan açıkları sizlere bildiren programdır. Açık tarama programı denilebilir. Ayrıca sizin belirttiğiniz siteyi taradıktan sonra bulunan açıkları programın arayüzünü kullanarak saldırı yapabilmenize olanak sağlıyor. Genellikle SQL injection açıkları ile uğraşan hackerlar SQL açığı bulmak için sitede uzun bir süre harcıyorlar. belirttiğim programı tool olarak kullanarak zamandan tasarruf etmiş olursunuz… Program site içerisindeki dosyaları, klasörleri tarayarak size sunuyor. Programın diğer bir özelliği ise site üzerindeki dosya ve klasörleri tarayarak ekrana yansıtıyor böylece sitenin admin panelini kolaylıkla bulmuş olabiliyorsunuz.
Dikkat ! = Acunetix Web Vulnerability Scanner programı 32 bit işletim sistemlerinde çalışmıyor.

Program nasıl kullanılır;

1. Adım = Öncelikle konunun en altında verdiğim linkten programın 14 günlük deneme sürümünü indirip kuruyorsunuz. İsterseniz farklı kaynaklardan crack-full olarak indirip kurabilirsiniz.

2. Adım = Acunetix Web Vulnerability Scanner programını kurulumdan sonra açıyoruz, sol üst tarafta bulunan “New Scan” butonuna tıklıyoruz.

3. Adım = Açılan ekrana aşağıda verdiğim ekran görüntüsündeki gibi “Scan single website” yazısına tıklıyoruz.

4. Adım = Website URL kutucuğuna açık taramak istediğiniz sitenin url adresini giriyorsunuz. “http://”” ile başladığından emin olun. Ardından “Next” butonuna tıklıyoruz

5. Adım = Açılan ekranda “Scanning Profile” açılır menüsünden istediğiniz belli başlıklı açık taramasını seçebilir veya default olarak devam edebilirsiniz. Önerim default seçeneğidir çünkü bütün açıkları tek tek sizin istediğiniz site üzerinde deniyor.

6. Adım = Site üzerindeki açıklar aranacaktır. İşlem bittikten sonra ileri butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

7. Adım = Tarama işlemi tamamlanıp karşınıza sonuçları verecektir. Kırmızı renkli olan bildirimler can alıcı açıklardır.

Sol tarafta bulunan menüden tools seçeneğinde bulunan araçlarda açık bulmak için kullanabilirsiniz.

İndirme linki : https://www.acunetix.com/vulnerability-scanner/

Kendi sitesi olduğu için virustotal eklemiyorum şüphelenen arkadaşlar taratabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz