Cain – Abel

0
102

Nedir bu Cain & Abel ? Cain & Abel Microsoft İşletim Sistemleri için bir şifre kurtarma aracıdır. 

 günümüzde bu araç kullanılan bir araçtır. 

 Ağları koklayarak, Sözlük, Brute-Force ve Cryptanalysis saldırılarını kullanarak şifrelenmiş parolaları kırma, VoIP konuşmalarını kaydetme, şifreli şifreleri çözme, kablosuz ağ anahtarlarını kurtarma, parola kutularını açma, önbelleğe alınmış parolaları çözme ve yönlendirme çözümleme gibi çeşitli şifrelerin kolayca kurtarılmasını sağlar protokolleri.

Program, az çaba harcayamayacak herhangi bir yazılım zayıflığı veya hatadan yararlanmamaktadır.

Protokol standartlarında, kimlik doğrulama yöntemlerinde ve önbellek mekanizmalarında bulunan bazı güvenlik unsurlarını / zayıflıklarını kapsar; ana amacı, çeşitli kaynaklardan alınan şifrelerin ve kimlik bilgilerinin basitleştirilmiş kurtarılmasıdır, ancak aynı zamanda bazılarını da gönderir. 

on sürüm daha hızlıdır ve anahtarlamalı, Ve LAN’larda ve Adam-in-the-The-Middle saldırılarında koklamayı sağlayan APR (Arp Poison Routing) gibi birçok yeni özellik içerir.

Bu sürümdeki sniffer, SSH-1 ve HTTPS gibi şifreli protokolleri de analiz edebilir ve çok sayıda kimlik doğrulama mekanizmasından kimlik bilgilerini yakalamak için filtreler içerir. 

Cain & Abel, ağ yöneticileri, öğretmenler, güvenlik danışmanları / profesyonelleri, adli personel, güvenlik yazılımı satıcıları, profesyonel penetrasyon testi ve etik nedenlerle kullanmayı planlayan herkes için yararlı olacağı umuduyla geliştirilmiştir.

Cain – Abel Kurulumu

Not : Herşeyden önce antivüsülerinizi (Windows Defender vb. kapatınız .

Anlıyorum, ve devam etmek istiyorum yazısından sonra

Downlaod Now yazısına tıklayarak indirebilirsiniz :

Ve gördüğünüz gibi, programımız inmeye başladı :

Programı normal olarak next next diyerek kurulumu yapalım.

Bu kadar kurulum işlemleri

(Arkadaşlar Canlı Dersler ve Ödevlerden Dolayı Yazılarım aksayabiliyor özür dilerim elimde değil 🙂 )

Cain & Abel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz