Esp8266 İle Wifi Jammer Yapımı

1
1259
Esp8266 İle Wifi Jammer Yapımı
Esp8266 İle Wifi Jammer Yapımı

Selamlar dostlar. Bugün bir esp8266 ile wifi jammer nasıl yapılır onu anlatacağım. Tabi öncelikle wifi jammer ne işe yarar ondan bahsedeyim. Wifi jammer ile bir çok şey yapılabilir. Örneğin bir ağa deauthenticaton saldırısı yapabilir yani o ağa kimsenin bağlanamamasını sağlayabiliriz. Veya aynı anda istediğimiz isimle 25-30 tane wifi ağı oluşturabiliriz. Eğer bunu bir senaryoya dökersek, bir wifi ağını kapatıp aynı ada sahip yeni bir wifi açabiliriz bu sayede o ağa bağlı cihazlar otomatik olarak oluşturduğumuz yeni wifi ağına bağlanırlar ve biz de bu sayede ağı dinleyebiliriz. Şimdi gelin yapım aşamasına geçelim.

Adım 1: Malzemeler

Öncelikle elimizde bir adet esp8266 wifi modülü olması gerekiyor. Ve onu bilgisayara bağlayabilmek için 1 adet micro usb kablo. Sonrası zaten tamamen yazılımsal.

Wifi jammer

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi esp8266 wifi modülümüz bilgisayara bağlı durumda. Şimdi ise arduino yazılımını bilgisayara kurmamız gerek. Bende zaten halihazırda yüklü sizde yüklü değilse https://www.arduino.cc/en/Main/Software adresinden indirebilirsiniz. Hemen bu adımı atlıyorum ve sonraki adıma geçiyorum.

Wifi jammer

Arduino programını açtıktan sonra sol üst köşedeki Dosya > Tercihler seçeneğine basıyoruz ve karşımıza yukarıdaki resimde olduğu gibi ikinci pencere açılıyor. Ardından kırmızı kutuyla işaretlediğim yere “http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json” adresini yazıyoruz ve tamam diyoruz.

Wifi jammer

Sonrasında Araçlar menüsünden Kart > Kart Yöneticisi seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza gelen pencerede kırmızı kutuyla işaretlediğim yere esp8266 yazıyoruz. Ardından mavi kutuyla işaretlediğim yere gelerek versiyonu 2.0.0’a ayarlıyoruz ve kur diyoruz.

Wifi jammer

En başta açtığımız tercihler kısmına tekrar geliyoruz ve kırmızıyla işaretlediğim yere tıklıyoruz.

Wifi jammer

Ardından “packages>esp8266>hardware>esp8266>2.0.0>tools>sdk>include” yolunu takip ediyoruz ve işaretlediğim dosyayı metin editörü ile açıyoruz.

Wifi jammer

En alt satıra gelerek #endif yazısının hemen üst satırına resimde gördüğünüz gibi aşağıdaki kodu yapıştırıyoruz ve kaydedip kapatıyoruz.

typedef void (*freedom_outside_cb_t)(uint8 status);int wifi_register_send_pkt_freedom_cb(freedom_outside_cb_t cb);void wifi_unregister_send_pkt_freedom_cb(void);int wifi_send_pkt_freedom(uint8 *buf, int len, bool sys_seq);

Gelelim yazılmı indirip ayarlamaya. https://felis.kernelblog.org/wifi/esp8266_deauther-master.zip adresinden jammer yazılmını indiriyoruz. Ve klasöre çıkartıyoruz.

Wifi jammer

Klasörü açıyoruz ve sdk_fix klasöründeki ESP8266WiFi.cpp ve ESP8266WiFi.h dosyalarını kopyalayıp az önce tercihler kısmından açtığımız klasöre tekrar geliyoruz.

packages>esp8266>hardware>esp8266>2.0.0>libraries>ESP8266WiFi>src
yolunu takip ediyoruz ve bu kopyaladığımız iki dosyayı oraya yapıştırıyoruz. Artık tüm ayarlamalar bitti ikinci kısıma geçebiliriz.

Adım 2: Yazılımı Ayarlamak Ve Yüklemek

Şimdi yukarıdaki her şeyi unutun çünkü orası biraz kafanızı karıştırmış olabilir. Az önce indirip klasöre çıkarttığımız yazılımın klasörünü açıyoruz.

Wifi jammer

Ardından yukarıda işaretlediğim “esp8266_deauther” klasörüne giriyoruz ve onun içindeki “esp8266_deauther.ino” dosyasını açıyoruz.

Wifi jammer

Karşımıza böyle bir ekran çıkıyor. Yukarıda kırmızı ile işaretlediğim dosyaya isterseniz girip esp8266’ya bağlanacağınız wifi bilgilerini değiştirebilirsiniz. Gelin hemen o bilgileri de değiştirelim.

Wifi jammer

Artık yapmamız gereken son bir şey kaldı. Üstteki araçlar menüsünden kart kısmına gelerek Nodemcu V1.0 seçeneğini işaretliyoruz.

Wifi jammer

Ve artık yükleyebiliriz. Sol üstte bulunan yükle butonuna basarak yükleme işlemini başlatıyoruz.

Wifi jammer

Artık her şey hazır şimdi gelin bağlanıp bir bakalım.

Adım 3: Kullanım

Wifi jammer

Evet cihaza wifi ile bağlandık ve 192.168.4.1 adresine girerek artık jammerı istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Bundan sonrasını göstermem uygun olmaz diye düşünerek bu yazıyı burada sonlandırıyorum.

Herkese iyi çalışmalar…

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz