Wifite

0
595

-Wifite Nedir ?
-Wifite aracı Python dili ile geliştirilmiş ve wifi ağlarına sızmak için geliştirilmiş bir tooldur. En güzel yanı bir çok aracın (Aircrack-ng vb.) birleşiminden oluşması ve kullanımının çok kolay olmasıdır.

Ayrıca saldırı esnasında MAC adresinizi değiştirebilmenizde mümkün. Saldırı tamamlandığında ise MAC adresiniz eskisi ile değiştirilmekte. Böylelikle saldırı yaparken saldırının kimin tarafından yapıldığını belirlemek zorlaşıyor.

1-)Terminale wifite -help yazarak aldığı parametreleri görebilirsiniz.

2-)Wifite -c 6 derseniz sadece 6. kanalda çalışan ağlara saldıracaktır.
Wifite -e DenemeAg derseniz SSID si DenemeAg olan ağa saldıracaktır.
Wifite -dict sozluk.txt derseniz crack aşamasında belli bir sözlük kullanabilirsiniz.

Parametresiz bir şekilde direk olarak wifite yazarak tool u çalıştırırsanız otomatik olarak etraftaki kablosuz ağları tarayacaktır.

Parametresiz bir şekilde direk olarak wifite yazarak tool u çalıştırırsanız otomatik olarak etraftaki kablosuz ağları tarayacaktır.

3-)Burada hemen belirtmekte fayda var eğer wifite -wpa olarak tool u çalıştırırsanız sadece WPA doğrulamalı ağları size sunacaktır. Tabiki wifite -wps , wifite -wep de kullanılabilir. Tarama işlemi siz kesene kadar devam edecektir. Kesmek istediğinizde CTRL+C ye basmanız yeterli. Daha sonra sizden çıkan ağlardan birini seçmenizi isteyecek. Ağın numarasını yazmanız yeterli.

4-)Daha sonra eğer saldırınız başarılı olursa ağın parolasını ekrana yazacaktır.

Ayrıca Wifite aracının bir diğer güzel özelliği ise saldırı aşamasında MAC adresinizi değiştirebilmeniz. Böylelikle saldırganın kim olduğunu anlamak daha zorlaşıyor. Bunun için wifite -mac yazmanız yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz