Nedir Bu PI Charging

1
22

PI Charging

Gün geçtikçe kullandığımız akıllı telefonların geliştiğinin farkındayız. Tabi bu gelişmeyle doğru orantılı olan bir de enerji ihtiyacı var. İşte bu enerji ihtiyacı için MIT’ de geliştirilen PI Charging bize büyük kolaylık sağlıyor.

Peki Nedir Bu PI Charging?

QI Charging’i tahtından indiren PI Charging çevresinde herhangi bir yönde 30 cm uzaklığındaki cihazları şarj edebilen bir tip kablosuz şarjdır. Kablosuz şarj alanında bir ilk olan PI Charging çevresindeki 1 cihazı tam güçle şarj edebiliyor. Cihaz sayısı şimdilik 4’e kadar çıkarılabiliyor. Ancak haliyle cihaz sayısı arttıkça enerji miktarı eşit dağılıyor ve bu da cihazların daha yavaş şarj olmasına neden oluyor. Ve şarj hızı aynı zamanda uzaklığa göre de değişiyor. QI Charging’deki mantığın geliştirilmiş hali diyebiliriz. PI Charging’deki farklılık manyetik alan açısının değiştirilebilmesi. Ancak bunu kullanabilmek için akıllı telefonunuzun kablosuz şarj özelliğine sahip olması gerekiyor. Eğer bu özelliğe sahip değilse kablosuz şarj özelliği kazandıran kılıfları takarak da şarj edebilirsiniz.

PI

Piyasaya Ne Zaman Çıkacak Ve Değeri Ne Kadar Olacak?

Ön siparişleri şimdiden başlayan Pi’nin piyasa değeri 200$(dolar)’ın altında olması düşünülüyor ve 2018 yılının içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Disrupt SF 2017 De Yapılan Sunumda Proje Hakkında Sorular Ve Cevapları

 

How far can it charge? – Ne kadar uzaklığa kadar şarj edebilir?

About 12 inches in any direction; above, to the side or below. / Herhangi bir yönde yaklaşık 12 inç/30,48cm; Yukarıda, yanlara veya altına.

How fast can it charge? – Ne kadar hızlı şarj edebilir?

It varies by distance; right next to the device, it charges at full speed. The further the device is from the Pi, the slower it is.

Mesafeye göre değişir; cihazın hemen yanında tam hızda şarj olur. Cihaz Pi’den ne kadar uzaklaşırsa o kadar yavaş şarj olur.

What’s your pricing going to look like at volume? – Fiyatlandırma ne seviyede olacak?

We don’t have exact pricing today, but it’ll be well under $200 and we’ll maintain above 50 percent gross margin.

Bugün kesin bir fiyatlandırma yapmamıza karşın 200 $ ‘ın altında olacak ve yüzde 50’lik brüt marjın üzerinde kalacağız.

Have you thought about making a component that can be plugged into something like Google Home, or existing wired devices? – Google Home veya mevcut kablolu cihazlar gibi bir şeye takılabilir bir bileşen yapmayı düşündünüz mü?

Yes! Absolutely. / Evet! Kesinlikle.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz