mitmproxy

0
311

mitmproxy, ağdan geçen trafiği izleyebilme ve değiştirilme imkanı sunan yazılımdır.

Mitmproxy projesinin araçları, ortak temel işlevselliği ortaya çıkaran bir dizi ön uçtur. “Mitmproxy” hakkında konuştuğumuzda genellikle üç araçtan herhangi birine atıfta bulunuruz – bunlar sadece aynı çekirdek proxy için farklı ön uçlardır.

mitmproxy, HTTP/1, HTTP/2 ve WebSockets için bir konsol arayüzüne sahip etkileşimli, SSL/TLS uyumlu bir yakalama proxy’sidir. HTTP trafiğinin etkileşimli incelenmesine ve değiştirilmesine izin veren bir konsol aracıdır. Mitmdump’tan farklıdır, çünkü tüm akışlar bellekte tutulur, yani küçük boyutlu örnekleri almak ve işlemek için tasarlanmıştır.

mitmweb, mitmproxy’nin HTTP trafiğinin etkileşimli incelenmesine ve değiştirilmesine olanak tanıyan web tabanlı kullanıcı arabirimidir. Mitmproxy gibi, mitmdump’tan farklıdır, çünkü tüm akışlar bellekte tutulur, bu da küçük boyutlu örnekleri almak ve işlemek için tasarlandığı anlamına gelir.

mitmdump, mitmproxy’nin komut satırı arkadaşıdır. HTTP trafiğini görüntülemenize, kaydetmenize ve programlı olarak dönüştürmenize olanak tanıyan tcpdump benzeri işlevsellik sağlar. Tam dokümantasyon için –help bayrak çıktısına bakın.

Özellikler

  • HTTP, HTTPS isteklerini ve yanıtlarını yakalayın ve anında değiştirin
  • Daha sonra analiz etmek için HTTP trafiğinin tamamını kaydedin
  • Trafiği belirli bir sunucuya iletmek için ters proxy modu
  • MacOS ve Linux’ta şeffaf proxy modu
  • Python kullanarak HTTP trafiğinde değişiklikler yapın
  • Yakalama için SSL/TLS sertifikaları anında oluşturulur

Kurulum

git clone https://github.com/mitmproxy/mitmproxy
cd mitmproxy
python setup.py

ya da

apt install mitmproxy

Github & Gitlab (Kali Linux Repo)

Windows Installer


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz