Nessus

0
27

Nessus, Windows 7 ,8ve 10 – Mac OS X ve Debian, Ubuntu, Kali Linux gibi popüler Linux dağıtımları gibi çeşitli platformlar tarafından desteklenir. 2017’in en üst düzey ücretsiz hack aracı, bir istemci-sunucu çerçevesi yardımıyla çalışır. Tenable Network Security tarafından geliştirilen bu araç, sahip olduğumuz en popüler güvenlik açığı tarayıcılarından biridir. Nessus, Nessus home, Nessus Profesyonel, Nessus Yöneticisi ve Nessus Bulut gibi farklı kullanıcı türleri için farklı amaçlar sunmaktadır.

Nessus’u kullanarak, uzaktan erişim kusur tespiti, yanlış yapılandırma uyarısı, TCP / IP yığınına karşı servis reddi, PCI DSS denetimlerinin hazırlanması, kötücül yazılım tespiti, hassas veri aramaları vb. Içeren birçok güvenlik açıklığını tarayabilir. Sözlük saldırısı başlatmak için Nessus Hydra’nın harici olarak popüler bir aleti de olabilir.

Yukarıda belirtilen temel işlevlerin yanı sıra Nessus, IPv4, IPv6 ve hibrid ağlarda birden çok ağ taraması yapmak için kullanılabilir. Zamanlanmış taramayı seçtiğiniz saatte çalışacak şekilde ayarlayabilir ve seçkin bir ana makine yeniden tarama özelliğini kullanarak daha önce taranmış tüm bilgisayarların tümünü veya bir alt bölümünü yeniden tarayabilirsiniz.

Nessus Nasıl Kurulur?

Öncelikle Buradan Crack ‘ li Olarak İndirebilirsiniz

Ardından Dowload For Windows Butonuna Tıklıyoruz ve Önümüze Bir Sekme Açılıyor ;

Ve Kuruyorsunuz ( Bunun için önce tüm Antivirüs veya Windows Defender varsa kapatmalısınız. )

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz