Android Cihazlara İşletim Sistemi Kurmak

0
80

Merhaba Arkadaşlar,

Burada size android cihazlara windows ve türevleri olan işletim sistemlerini kurmayı anlatacağım. Öncelikle playstore’dan “Limbo” isimli uygulamayı cihazımıza indiriyoruz. Sonrasında kurmak istediğiniz işletim sisteminin img dosyasını indirmeniz gerekmektedir. Bunlardan birkaçının linkini koyacağım ben buraya gerisini de ufak bir araştırma ile rahatlıkla bulabilirsiniz.

Şimdi programın kurulumuna ve nasıl çalıştıracağınıza bakalım.

android

 

 

 

İlk olarak buradan “new” seçeneğini seçip kurmak istediğiniz işletim sisteminin adını ve ayarlarını yapmalısınız. Örnek olarak windows 95’i kurdum, size de kurulumunu göstereceğim.

 

 

 

android

 

 

Burada tavsiyem üst kısımdaki ayarları aynı yapmanız sadece ram boyutunu cihazınıza göre arttırabilirsiniz. Alt kısımda ise Hard Disk A ‘yı seçip kurmak istediğiniz işletim sisteminin img dosyasının konumunu belirtmeniz gerekmektedir. Bu arada img dosyasını kurmadan önce varsa eğer sd carda taşımanızı tavsiye ederim daha sağlıklı olacaktır.

 

 

 

İlk defa yapacak olanlar için aşağıda verdiğim ayarları yapmalarını tavsiye ederim, daha sağlıklı olacaktır. bunlardan anlayıp bilen kişiler de tabi ki kendine göre ayarları özelleştirebilirler. Ayarları tamamladıktan sonra makine adını yazdığımız kısmın alt tarafındaki oynat butonuna tıkladıktan sonra işletim sistemimiz açılacaktır.

android android android

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz